Nowy numer 45/2018 Archiwum

Przygotowanie do Wielkanocy

To była najdłuższa Ekstremalna Droga Krzyżowa w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. 56 km i to w większości pod górę. Z Zielonej Góry na Górę Świętej Anny.

Początek to kościół pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, a koniec to XVI wieczna kaplica pątnicza pw. Św. Anny na wzgórzach Dalkowskich.

Jako pierwszy na Górę Świętej Anny dotarł Kamil Hypki. Ale nie czas i miejsce było tu najważniejsze.

- Mając doświadczenie z ubiegłego roku, jedno było pewne, że będzie kryzys. I dwa razy się przydarzył. Na szczęście, mówiąc kolokwialnie, do ogarnięcia. Wystarczyło pięć minut przysiąść, odpocząć, aby pójść dalej - mówił zaraz po przyjściu Kamil Hypki i dodał: - Banalnym stwierdzeniem, ale prawdziwym, jest stwierdzenie, że nikt do tej pory nie wynalazł lepszego sposobu przygotowania do świąt wielkanocnych.

Po raz drugi na EDK poszedł też Roman Rekut. - Rzeczywiście jest to droga przełomu - przyznaje uczestnik EDK.

W drogę wybrali się nie tylko panowie. - Poszłam po raz pierwszy, aby pokonać własne słabości i chciałam sprawdzić się w tej drodze. Było dużo przemyśleń nad sobą i swoim życiem. Ta droga dużo mi dała - zapewnia Julia Więcław.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy