Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kościół to nie „flash mob”

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie było jedną z trzech stacji „Modlitewnych wieczorów młodych” zorganizowanych w ramach Diecezjalnych Dni Młodzieży.

Gorzowska parafia p.w. św. Maksymiliana oraz parafia p.w. NMP Królowej Polski w Głogowie również gościły młodych na wieczornym czuwaniu.

Figura Chrystusa Króla stanowiła w Świebodzinie kulisy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po której uczestnicy w procesji przeszli do kościoła na Mszę św. celebrowaną przez duszpasterzy młodzieży pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńkiego.

- Młodość to nie oddzielenie się od przeszłości, ale przez prawdziwe doświadczenie Kościoła jest uszanowaniem tej przeszłości. Ku mojemu zdziwieniu, papież Franciszek zwracając się do młodzieży świata użył znanego młodym ludziom określenia - flash mob (błyskawiczny tłum). Oznacza ono spotkanie, krótkotrwałe zdarzenie, wywołane drogą internetową. Po zakończeniu tego spotkania, każdy z uczestników idzie dalej w swoją stronę. Ojciec święty podkreśla, że życie Kościoła to nie jest flash mob, ale Kościół nosi w sobie długą tradycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Każdy z nas ma swoją historię, własnej rodziny i jesteśmy powołani, aby w Duchu Świętym mieć odwagę budować historię swojego życia, ale także być twórcą historii Kościoła - mówił do młodzieży bp Tadeusz Lityński.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma