Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Biała armia

Biała armia przejdź do galerii

Ministranci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczyli 6 maja w pielgrzymce służby liturgicznej, która kolejny raz odbyła się w Paradyżu.

 
Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów w Paradyżu ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Katechezy, wspólna modlitwa, Msza św., konkurs liturgiczny, finał Ligi Ministranckiej i oczywiście radość i zabawy towarzyszyły pielgrzymce ministrantów. 100 kandydatów przyjęło promocję do posługi lektora, sześciu zostało promowanych na ceremoniarza i jedna osoba do funkcji precentorki. Kulminacyjnym punktem ministranckiej pielgrzymki była Msza św., pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego.

– Pielgrzymka ministrantów daje nam możliwość modlitwy, o którą tak bardzo prosi nas Pan Jezus, ale jednocześnie jest okazją do budowania wspólnoty „młodego” Kościoła. Kiedy patrzę dzisiaj, to widzę naprawdę „młody” Kościół diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pielgrzymowanie dla wielu, oprócz modlitwy i przyjęcia odpowiedzialności za przyjęte posługi jest jednocześnie udziałem w konkursie liturgicznym, oraz zawodach sportowych. W naszych kościołach modlitwa i posługa duszpasterska z udziałem ministrantów jest oczywista, służba liturgiczna wpisuje się w życie parafii, dlatego chciałbym ministrantom bardzo serdecznie podziękować. Nie wiem, jak wyglądałaby Msza św., jak przebiegałyby nabożeństwa bez udziału ministrantów, byłoby to bardzo smutne. A ministrant jest bardzo wszechstronny, nie tylko potrafi się modlić, ale wykonuje również wiele zadań i obowiązków, a poza tym lubi się bawić i strzelać bramki – mówił bp Tadeusz Lityński.

W pielgrzymce wzięło udział ok. tysiąca ministrantów, w różnym wieku, co było okazją do doświadczenia szczególnej wspólnoty osób zaangażowanych w liturgię.

– Ministrantem zostałem zaraz po Pierwszej Komunii św., już 12 lat służę przy ołtarzu. Najbardziej pociągające jest to, że mogę z bliska widzieć, co dzieje się na ołtarzu, mogę bezpośrednio uczestniczyć, być blisko Pana Jezusa w momencie, kiedy np. ksiądz rozdaje komunię św.. Patrzę na Pana Jezusa dosłownie z kilku centymetrów, to jest dla mnie bardzo ważne – powiedział Mateusz Maćkow z Dobiegniewa.

Po Mszy św. i plenerowym obiedzie rozpoczęła się rywalizacja w konkursie liturgicznym, oraz  ekscytująca, sportowa walka na boiskach piłkarskich.

« ‹ 1 › »
Pielgrzymka Ministrantów - cz. II

WIARA.PL DODANE 07.05.2017

Pielgrzymka Ministrantów - cz. II

​​Ministranci są bardzo wszechstronni, potrafią się modlić, wykonują rzetelnie wiele zadań oraz potrafią się beztrosko bawić, a także strzelać fenomenalne bramki. Zdjęcia: kl. Mateusz Łopatko  
Pielgrzymka Ministrantów - cz. I

Foto Gość DODANE 07.05.2017 AKTUALIZACJA 07.05.2017

Pielgrzymka Ministrantów - cz. I

​Ministranci są bardzo wszechstronni, potrafią się modlić, wykonują rzetelnie wiele zadań oraz potrafią się beztrosko bawić, a także strzelać fenomenalne bramki.  

ks. Marcin Siewruk

|

GOSC.PL

publikacja 07.05.2017 10:40

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP TADEUSZ LITYŃSKI
  • PIELGRZYMKA MINISTRANTÓW
  • PIŁKARSKA LIGA MINISTRANCKA
  • WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W PARADYŻU

Polecane w subskrypcji

  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
  • Przypadek Ryszarda S.
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Przypadek Ryszarda S.
  • Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X