Nowy numer 50/2019 Archiwum

Można się przytulić do męża

– Przyświecają nam dwa cele – integracja i modlitwa – podkreśla ks. Jarosław Zagozda.

Najpierw modlitwa pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie, a potem w drogę do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. A tam Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i poświęcenie motocykli – to w skrócie przebieg VI Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklowej, która odbyła się 30 kwietnia. W tym roku wzięło w niej udział pół tysiąca motocyklistów. Na pielgrzymkę już drugi raz przyjechali Mariola i Maciej Palczewscy z Chociul k. Świebodzina.

– To świetny pomysł! Chcemy tak zaczynać sezon. Jedziemy do Matki Bożej, żeby nas chroniła i prowadziła – podkreśla Mariola. Co pociąga w jeździe na motorze? – Niewiadoma, przygoda – mówi Maciej, który kieruje pojazdem. A jak to jest być „plecakiem”? – Czasem się boję. Mieliśmy takie sytuacje, kiedy całe życie stanęło mi przed oczami. Ale można się przytulić do męża – śmieje się Mariola. Jak co roku, pod figurą Chrystusa Króla stawili się kapłani z Klubu Księży Motocyklistów „God’s Guards”. Od roku należy do niego ks. Damian Kołodziej, który na co dzień posługuje jako wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. – Jeżdżę od dziecka. Motory były zawsze moją pasją i nawet chciałem zostać żużlowcem. Jak widać, zostałem księdzem, ale pasja do jednośladów pozostała – mówi ks. Damian. – Pasjonuje mnie jazda motocyklem, poznawanie świata i ludzi. To dobra okazja do świadectwa nawet samą koloratką. Św. Jan Paweł II powiedział, że „człowiek jest drogą Kościoła” i kapłan powinien wszędzie temu człowiekowi towarzyszyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama