Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czas na Rodzinę

Ulicami Nowej Soli już po raz trzeci przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Już w najbliższą niedzielę! Przyłącz się!

„Czas na Rodzinę” – to hasło przewodnie Marszu dla Życia i Rodziny w całej Polsce. Nie inaczej będzie w Nowej Soli. – Marsz dla życia i rodziny ma charakter bardzo radosny, rodzinny i wręcz piknikowy. Całe rodziny wspólnie razem idą aby zaakcentować, że cenią sobie pewne wartości o których współczesny świat czasami zapomina. Poszanowanie życia ludzkiego, godności każdego człowieka, dostrzeżenie jak ważną komórką w każdym społeczeństwie jest rodzina – wyjaśnia Sebastian Stoparczyk, jeden z organizatorów.

– Marsze to przede wszystkim święto rodzin. To okazja, aby publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, ale by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem – dodaje.

Marsz ma zwrócić uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. – Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić: dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia – zauważa Sebastian Stoparczyk.

Organizatorzy podkreślają, że nie jest to marsz polityczny. – Co więcej nie ma w tym czasie miejsca na jakiekolwiek akcenty i wiece polityków – podkreślają i dodają: – W organizację tegorocznego marszu mogą się włączyć wszyscy, którym bliska jest rodzina i życie ludzkie. Zapraszamy dosłownie wszystkich, pojedyncze osoby, rodziny z dziećmi, parafie, organizacje, wspólnoty, ruchy, szkoły itp.

Nowosolski Marsz odbędzie się 28 maja (niedziela) i rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika na Zatorzu. Następnie o godzinie 15.00 wspólnie przejdziemy ulicami miasta do „Wodnego Świata” obok Parku Krasnala, aby tam zacząć wspólny rodzinny piknik. W jego trakcie poza grochówką i pysznym ciastem czekają na uczestników miłe niespodzianki np. pokazy rycerskie i występy muzyczne. Warto przyjść całymi rodzinami i zabrać znajomych, a na marsz przygotować transparenty, banery czy flagi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama