Nowy numer 48/2020 Archiwum

Eksperci od Jana Pawła II przejdź do galerii

"Jakie imię Karol Wojtyła przyjął na bierzmowanie?" - to tylko jedno z wielu pytań, z którymi musieli zmierzyć się gimnazjaliści na finale konkursu, który odbył się 26 maja w Sulechowie.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II odbył się już po raz dwunasty. – Konkurs wystartował w pierwszą rocznicę śmierci – przypomina Violetta Samociak, katechetka z Zespołu Szkół.

– W tym roku zakres konkursu obejmował biografię Karola Wojtyły od urodzenia do momentu zostania papieżem. Co roku uczniowie też poznają jeden rozdział encykliki. Teraz czytali „Slavorum apostoli”. To oczywiście niełatwy tekst, ale to dobra okazja do przybliżenia młodzieży nauczania Papieża Polaka – dodaje.

W konkursie wystartowali uczniowie z Pomorska, Bojadeł, Kargowej, Trzebiechowa, Świdnicy i oczywiście Sulechowa. – Do konkursu wciąż nie brakuje chętnych. Młodzież cały czas chce poznawać Jana Pawła II – zapewnia katechetka.

Najlepsza była Agnieszka Pawlak z Zespołu Szkół w Sulechowie. – Wystartowałam po raz drugi. Bardzo spodobała mi się ta idea. Dosyć sporo czytałam, aby się przygotować. To ciekawa postać, więc nie ma problemu z przyswojeniem wiedzy. Na pewno będę dalej poznawać jego życie i nauczanie – wyjaśnia gimnazjalistka.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama