Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zumba dla Caritas

Można połączyć taniec i wolontariat? Oczywiście! Dla młodzieży nie ma rzeczy niemożliwych.

Przy głogowskim ratuszu 23 maja odbyła się akcja „Roztańczony wolontariusz”. – Jesteśmy tu nie tylko, żeby tańczyć, ale też pomagać, a cel jest szczytny. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc dla głogowianki Honoraty Babuli, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Czeka ją operacja i rehabilitacja, potrzebuje naszego wsparcia – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Wzruszenia nie kryła głogowianka, dla której wszystko zorganizowano. – To świetny pomysł, bo przecież kto jak kto, ale młodzież uwielbia tańczyć. Sama bym potańczyła, gdybym mogła, ale kto wie, może jeszcze kiedyś – mówi z uśmiechem Honorata, która czeka na wynik matury i już myśli o egzaminach na studia z psychologii. Akcja to inicjatywa diecezjalnej Caritas i wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II. Inicjatywie skierowanej do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej towarzyszyła gra miejska „Sprawiedliwy Handel i My”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy