GN 3/2021 Archiwum

Nie ma jak u Mamy

– Dzieciom wszystko się podoba. Świetny pomysł i rewelacyjna organizacja – podkreślają Natalia i Rafał Czyżowie z Kleszczewa koło Bledzewa, rodzice Tymoteusza i Marysi.

Jak co roku diecezjalna Caritas zorganizowała Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”. 3 czerwca do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej przyjechało ponad 4 tys. dzieci z całej diecezji. Była Msza św. i zawierzenie najmłodszych Maryi, a potem zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa.

– Jak nie obchodzić Dnia Dziecka, skoro jest takie święto. Przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i wszyscy się z tego radujemy – mówi z uśmiechem ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. Na festyn przyjechały dzieci nie tylko z naszej diecezji, ale nawet z Niemiec. – Chciałabym, żeby dzieci zapamiętały ten dzień i dlatego tu jesteśmy. Cieszę się, że wszystko zaczęło się od Eucharystii, bo to centrum naszej wiary i życia – mówi Katarzyna Krejner z Manschnow, która przyjechała do Rokitna z mężem i trójką dzieci: Oliwią, Danielem i Aleksandrem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama