Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nie ma jak u Mamy

– Dzieciom wszystko się podoba. Świetny pomysł i rewelacyjna organizacja – podkreślają Natalia i Rafał Czyżowie z Kleszczewa koło Bledzewa, rodzice Tymoteusza i Marysi.

Jak co roku diecezjalna Caritas zorganizowała Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”. 3 czerwca do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej przyjechało ponad 4 tys. dzieci z całej diecezji. Była Msza św. i zawierzenie najmłodszych Maryi, a potem zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa.

– Jak nie obchodzić Dnia Dziecka, skoro jest takie święto. Przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i wszyscy się z tego radujemy – mówi z uśmiechem ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. Na festyn przyjechały dzieci nie tylko z naszej diecezji, ale nawet z Niemiec. – Chciałabym, żeby dzieci zapamiętały ten dzień i dlatego tu jesteśmy. Cieszę się, że wszystko zaczęło się od Eucharystii, bo to centrum naszej wiary i życia – mówi Katarzyna Krejner z Manschnow, która przyjechała do Rokitna z mężem i trójką dzieci: Oliwią, Danielem i Aleksandrem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy