Nowy numer 3/2019 Archiwum

Muzyczna uczta w regionie

"Nasz Telemann" to najnowszy projekt Fundacji Muzyki Dawnej "Canor", który potrwa od 14 do 25 czerwca.

A powodów do organizacji jest wiele, chociażby to, że tym roku przypada 250 rocznica śmierci niemieckiego kompozytora, ale powodów jest znacznie więcej. – Jedynym kompozytorem w historii muzyki europejskiej, który spędził dłuższy okres na ziemi lubuskiej rzeczywiście tu pracując i tworząc był Jerzy Filip Telemann. Inni kompozytorzy pojawiali się na chwilę albo w innej roli – wyjaśnia Cezary Zych, dyrektor artystyczny.

– Ten kilkuletni pobyt tutaj był bardzo istotny dla Telemanna, o czym pisze bardzo wyraźnie w swoich autobiografiach. Mówi o tym jako o momencie, który otworzył jego wrażliwość na muzykę ludową, która później przez całą twórczość objawia się w różnych kompozycjach – dodaje.

W trakcie festiwalu zagrają muzycy z kilku krajów.

Koncerty odbędą się w Dierżonowie, Żaganiu, Poznaniu, Zbąszyniu, Brodach, Zielonej Górze (Ochla), Wysokiej i Głogowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy