Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podziwiamy jego kapłańską gorliwość i radosny styl

Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca, bp Adam Dyczkowski będzie przeżywał jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Przyjdź pomodlić się i złożyć życzenia do zielonogórskiej konkatedry.

W związku z jubileuszem bp Tadeusz Lityński skierował do wiernych specjalnych komunikat. „Wielu z nas korzystało i wciąż korzysta z pasterskiej posługi bp Adama Dyczkowskiego, który w miarę swoich możliwości stara się nadal służyć naszej diecezji. Dostrzegamy jego zasługi dla Kościoła lokalnego i regionu, podziwiamy jego kapłańską gorliwość i radosny styl, w jakim wypełnia kapłańską i biskupią misję” – napisał bp Tadeusz Lityński.

Msza św. dziękczynna za dar kapłańskiego powołania bp. Adama Dyczkowskiego odbędzie się o godz. 11.00 w zielonogórskiej konkatedrze. „Na Mszę świętą z Biskupami sąsiednich diecezji w sposób szczególny zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego członków stowarzyszeń apostolskich, grup modlitewnych oraz innych zrzeszeń, których rolę formacyjną bp Adam Dyczkowski nieustannie podkreślał w swojej posłudze” – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że bp Adam Dyczkowski urodził się 17 listopada 1932 roku w Kętach. Seminarium duchowne ukończył we Wrocławiu. 23 czerwca 1957 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Doktorat obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie ukończył studia z zakresu filozofii przyrody. Później długo pracował we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży akademickiej oraz inteligencji.

W 1978 roku został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, a następnie legnickiej. Natomiast 17 lipca 1993 roku św. Jan Paweł II mianował go biskupem zielonogórsko-gorzowskim. Przeszedł na emeryturę w 2007 roku.

Bp Dyczkowski jest honorowym obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa i Zielonej Góry, a także doktorem honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama