Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dar od Boga! przejdź do galerii

Modlitwa, rozmowy z autorytetami na ważne tematy, dyskusje panelowe, koncerty na piaszczystej plaży. Człowieku bądź świadom swojej Boskiej godności!

Na plaży ośrodka wypoczynkowego w Gryżynie, położonego nad najczystszym jeziorem na Ziemi Lubuskiej po raz drugi odbył się od 23 do 25 czerwca, zorganizowany przez Fundację Anapausis Festiwal Chrześcijański „Hej godność”. Wśród zaproszonych gości specjalnych festiwalu byli: bp Tadeusz Lityński, o. Tomasz Nowak, dominikanin, ks. Tomasz Kancelarczyk oraz red. Wojciech Sumliński. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zapytać bp. Tadeusza o wszystko, a dotąd obawiali się tego, albo nie mieli okazji. Ks. Tomasz z Fundacji „Bractwo Małych Stópek” opowiadał o zaangażowaniu w akcje pro-life. Red. Sumliński, jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy śledczych opowiadał, w jaki sposób nie ulec strukturom zła, natomiast łódzki dominikanin o. Tomasz zaprezentował Drogę Zwycięstwa, na którą wchodzimy, kiedy przychodzą trudności, zniechęcenie i ból. O poważnych sprawach, ale z artystycznym zacięciem śpiewali również muzycy występujący na festiwalowej scenie, a wśród nich znalazły się zespoły: „Rock and Fire”, „Thataz”, „Dla Nieba” i „Muode Koty”. – Stare polskie słowo „hej” mówi pozdrawiam, albo uwaga. Przesłaniem festiwalu jest najważniejszy przekaz skierowany do każdego człowieka. Skąd przychodzisz, dokąd idziesz? Pochodzisz od Boga, niesiesz Go i idziesz do Niego. Chcemy pomóc w przypomnieniu, co jest istotą życia i uświadomieniu, że jesteśmy niosącymi Boga, który jest w nas. Zwracamy uwagę również na fakt, że współczesny świat bardzo dużo mówi o godności człowieka. Temat jest obecny w dokumentach politycznych, licznych dyskusjach. Pragniemy powiedzieć z perspektywy chrześcijańskiej skąd pochodzi godność człowieka i co jest gwarantem jej nienaruszalności. Godność płynie spoza świata stworzonego, prosto od Boga – mówił Dariusz Hybel z komitetu organizacyjnego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL