Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ważna nawet drobna rzecz

Chcesz pomóc Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki w Wilnie, które prowadzi s. Michaela Rak? Włącz się w akcję Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach.

Materace przeciwodleżynowe, pieluchy dla dorosłych, podkłady higieniczne, strzykawki, rękawiczki jednorazowe – to tylko część rzeczy, jakich potrzebuje Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki w Wilnie. Przypomnijmy, że założyła je znana naszym diecezjanom s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, która wcześniej prowadziła Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Na pomoc ruszyło Katolickie Centrum Studenckie w Słubicach.

Czasu jest coraz mniej. Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach prowadzi zbiórkę do 15 lipca.

Pomysłodawczynią akcji jest Alicja Pitak, która pracuje na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Pomysł zrodził się we wrześniu ubiegłego roku. – Obie z Adrianną należymy do Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos”. Pojechałyśmy w zeszłym semestrze w ramach programu Erasmus do stolicy Litwy. W Wilnie zetknęłyśmy się z siostrami Jezusa Miłosiernego oraz hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki, które znajduje się tuż przy ich domu zakonnym. Wrażenie, jakie wywarł na nas ten dom, było tak duże, że zapragnęłyśmy wspomóc hospicjum na miejscu w formie wolontariatu, a także już po powrocie do naszego środowiska akademickiego we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach – wyjaśnia A. Pitak.

Organizatorzy zapraszają do włączenia się w akcję wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla chorych ludzi. – Nieważne, czy ktoś kupi jeden drobny artykuł higieniczny, czy jakiś trochę droższy instrument medyczny. Ważna jest chęć i gest pomocy. W sumie warto pomagać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy my samy będziemy potrzebować pomocy innych – podkreśla Alicja.

Dary można przekazywać przede wszystkim w Katolickim Centrum Studenckim przy ul. Jana Pawła II 1 oraz w aptekach oznaczonych plakatami zbiórkowymi we Frankfurcie nad Odrą i w Gorzowie Wlkp.

Zbiórkę też można przeprowadzić w swoim mieście. Jak? Zadzwoń: 667 625 604 lub 698 429 211.

Bieżące informacje o akcji: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama