Nowy numer 46/2018 Archiwum

W trosce o wiernych katedry

Trwają starania o pozyskanie do celów duszpasterskich pomieszczenia dawnego sklepu znajdującego się tuż obok katedry. Póki co niedzielne Msze św. będą odbywać się na placu obok świątyni. Już od 9 lipca!

Wierni parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp. nie mogą obecnie korzystać ze zniszczonego na skutek pożaru kościoła katedralnego. Taka sytuacja potrwa prawdopodobnie przez dłuższy czas, dlatego podjęto starania o możliwość wykorzystania do celów duszpasterskich pomieszczenia dawnego sklepu znajdującego się w pobliżu kościoła katedralnego. – Lokal ten nie jest obecnie użytkowany, ale zanim parafia będzie mogła z niego korzystać, konieczne jest przeprowadzenie wymaganych prawem procedur administracyjnych – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Aby zapewnić wiernym właściwą opiekę duszpasterską podjęto następujące decyzje. Msze św. niedzielne będą odprawiane na placu katedralnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Tak będzie już od najbliższej niedziel (9 lipca) do czasu pozyskania tymczasowego pomieszczenia na sprawowanie liturgii.

Natomiast Eucharystia w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 w kościele ojców kapucynów pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki.

Kancelaria parafialna funkcjonuje normalnie w budynku plebanii katedralnej przy ul. Obotryckiej 10. Obowiązuje porządek wakacyjny otwarcia kancelarii: w poniedziałki i czwartki w godz. 11.00-13.00 i 15.30-17.30. W sprawach nagłych (pogrzeb, wezwanie do chorego) można się kontaktować z duszpasterzami również poza godzinami otwarcia biura parafialnego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy