Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bóg mówi do nas

Na czele tej pielgrzymki idzie pielgrzym w białej albie i niesie Pismo Święte. Dlaczego? Bo słowo Boże to azymut w życiu chrześcijanina.

Elżbietańska Piesza Pielgrzymka wyruszyła 7 lipca z Żar do Rokitna. Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej idą już po raz 14. Specyfiką tej Bożej wędrówki jest to, że pątnicy nie pokonują wielu kilometrów i sporo czasu poświęcają biblijnej formacji. – Kierując się słowem Bożym, idziemy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby tam zostawić to wszystko, z czym nie potrafimy sobie poradzić w naszej codzienności – wyjaśnia elżbietanka s. Inga Józków.

Tegoroczne hasło to, oczywiście, słowa: „Idźcie i głoście”. – Chcemy iść i głosić naszym życiem, że nie wstydzimy się Chrystusa i do Niego przynależymy. Oczywiście, po drodze od wszystkich mieszkańców i napotkanych ludzi zbieramy intencje. W ten sposób chcemy uczyć się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Codziennie pilnujemy, aby w tych intencjach się modlić – podkreśla elżbietanka.

Na tegoroczną wędrówkę wyruszyło 28 osób. Na trasę po raz 7. wyszła Jadwiga Noga z Nowogrodu Bobrzańskiego. – To pielgrzymowanie daj mi wiele radości. Jest cudownie i warto przeżyć taką drogę. Na tej pielgrzymce można odkryć, jak ważne w naszym życiu jest Pismo Święte. Bóg mówi do nas, ale trzeba wyciszyć się, aby to słowo usłyszeć – podkreśla pani Jadwiga.

Pielgrzymkę organizuje Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Natomiast przewodnikiem duchowym jest ks. Tomasz Baczyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL