Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pielgrzymka 40 plus

Po raz trzeci wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka ze Szprotawy na Jasną Górę. Pątnicy na dwóch kółkach modli się w intencji rodzin.

Pielgrzymi wyruszyli 8 lipca po porannej Mszy św. w parafialnym kościele.  – Najpierw pielgrzymowaliśmy po sanktuariach w naszej diecezji. Potem w Roku Miłosierdzia odwiedziliśmy wszystkie kościoły stacyjne. Aż wreszcie zrodził się pomysł, aby pojechać gdzieś dalej. W maju byliśmy na Kaszubach i odwiedzaliśmy tamtejsze sanktuaria. A do tego od trzech lat jeździmy do Częstochowy. Nastawiamy się głównie na uczestników 40 plus – wyjaśnia proboszcz ks. kan. Ryszard Grabarski.

– Modlimy się za nasze rodziny bo we współczesnej rodzinie dzieje się bardzo źle. Modlimy się, aby na nowo zaczęły żyć Bogiem – dodaje.

Pątnicy mają do pokonania 314 km. Na Jasną Górę dotrą 11 lipca.   – Pierwszy dzień jest najbardziej intensywny bo aż 96 km. A później etapy są coraz krótsze i następne dnia jest 76, potem 68, a przed samą Jasną Górą 44 – tłumaczy Antoni Zabłocki, odpowiedzialny za sprawy organizacyjne

W tym roku na Jasną Górę pojechało 14 osób. – Dlaczego jadę? Czuję taką potrzebę. Człowiek czuje się spełniony. Cały rok czekam, aby pojechać i przeżyć coś takiego – zapewnia Eleonora Gumienna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy