Nowy numer 49/2018 Archiwum

Nuty dla Maryi

"Orchestra Paradiso" zaprasza na koncerty "Ave Maria". Wszystko po to, aby uczcić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

„Orchestra Paradiso” to zespół muzyki sakralnej. - W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, a więc muzyka sakralna, którą będziemy prezentować podczas koncertów jest poświęcona głównie Maryi. Od najbardziej znanych, jak Ave Maria Gounoda czy Stabat Mater Pergolesiego, do mniej popularnych a równie pięknych jak Salve Regina Pucciniego - wyjaśnia ks. Mateusz Szerwiński.

- Podczas koncertów będziemy również mówić o orędziu fatimskim i rozdawać materiały na ten temat. Wstęp na koncerty jest wolny, a jedną z idei jest również umożliwienie dostępu do kultury wysokiej mieszkańcom mniejszych i większych miejscowości - dodaje.

Gdzie odbędą się koncerty?

  • 19 lipca (środa) 18.45 – kościół pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku
  • 20 lipca (czwartek) 18.45 – kościół pw. św. Andrzeja w Krośnie Odrzańskim
  • 22 lipca (sobota) 19.30 – kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie
  • 23 lipca (niedziela) 12.30 – kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Lubrzy (recital)
  • 23 lipca (niedziela) 19.00 – bazylika mniejsza pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie


Zespół wystąpi w składzie: Magdalena Makowska-Pabich – sopran, Justyna Ołów – mezzosopran, Mateusz Eckert – baryton, Mateusz Makuch – skrzypce, Natalia Makuch – wiolonczela, Alina Gawrys – obój, Adam Kędzierski – fagot i ks. Mateusz Szerwiński – organy.

Głównym organizatorem koncertów i poprzedzających je warsztatów jest Fundacja „Sonatina”

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy