Nowy numer 45/2018 Archiwum

11 dni wielkiego trudu

Zakończyła się 34. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Pątnicy swoją wędrówkę rozpoczęli 2 lipca u Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Ostatniego dnia Mszę św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze odprawił bp Paweł Socha. – Podjęliście się wysiłku czasem ponad siły, ale pokonaliście wszystkie trudności – zauważył bp Socha i kontynuował:

– Kto całkiem zawierzył się Bogu jak Maryja (…), tego nikt i nic nie powstrzyma od realizacji swego powołania i swej misji życiowej, niezależnie od warunków, w jakich mu przychodzi żyć i pracować na tej ziemi. Bóg przyjmuje wszystko, co zostało mu ofiarowane, przyjmuje każdego, kto Mu się oddał, kto się Mu zawierzył, także i wasze trudy pielgrzymowania. Te 11 dni na nogach w różnej pogodzie to wielki trud, ale to tylko symbol trudu przeżywanego każdego dnia przez każdego z nas. Życia oddanego Bogu nie da się zmarnować – dodał. Przewodnikiem pielgrzymki był ks. Paweł Mydłowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy