Nowy numer 48/2020 Archiwum

Maryja czeka na Ciebie

XXXV Piesza Pielgrzymka z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę tuż, tuż. Ta droga może na zawsze zmienić Twoje życie! Zaryzykujesz?

„Idźcie i głoście” - to hasło tegorocznej pielgrzymki. - Wyruszymy kolejny raz w drogę, aby z modlitwą i śpiewem dawać świadectwo wiary - mówi ks. Andrzej Wręczycki, kierownik pielgrzymki gorzowskiej.

- Zapraszamy do pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy chcą iść pierwszy raz i zastanawiają się czy dadzą radę przejść 400 kilometrów w kilkanaście dni. Pielgrzymka to wspólnota sióstr i braci wzajemnie za siebie odpowiedzialnych i troszczących się o siebie nawzajem. Można więc zawsze liczyć na pomoc drugiego człowieka. Zatem odwagi - dodaje.

Oczywiście na pielgrzymkę gorąco zaproszone są także osoby, które po raz kolejny wybierają się na szlak.

- Czekamy na Was abyście swoją obecnością ubogacili pielgrzymkową wspólnotę - zapewnia kierownik.

- Nasze pielgrzymowanie trwa kilkanaście dni. Nie każdy ma tyle wolnego czasu, urlopu, aby uczestniczyć w całej pielgrzymce. Dlatego można się dołączyć do pielgrzymki choć na kilka dni. W dowolnym czasie i miejscu - dodaje.

W tym roku gorzowska pielgrzymka będzie wędrować w ośmiu grupach, które wyruszą z różnych miejscowości. Jako pierwsi na drodze ku Jasnej Górze będą pielgrzymi grupy Tęczowej z Kostrzyna (29 lipca, par. pw. NMP Matki Kościoła). Po nich 30 lipca z Rzepina wyruszy grupa Amarantowa.

Grupy gorzowskie rozpoczną pielgrzymowanie 31 lipca. Zwykle wyruszaliśmy z katedry. W tym roku jednak ze względu na pożar świątyni inauguracja pielgrzymki nastąpi w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego.

- Zaczynamy Mszą św. o godz. 6.00. Można przyłączyć się do którejś z grup: Biało-Niebieskiej, Biało-Czerwonej, Brązowej lub Akademickiej. Dzień później ze Świebodzina (par. św. Michała Archanioła) wyruszy grupa Błękitna, a 2 sierpnia grupa Seledynowa z Sulechowa z par. św. Stanisława Kostki - wyjaśnia ks. Wręczycki.

Wszystkie grupy dotrą 12 sierpnia na Jasną Górę. Tam spotkają się z grupami zielonogórskimi i głogowskimi

Zapisy i informacje w parafiach, z których wyruszają grupy. W Gorzowie są to: par. pw. NMP Królowej Polski, par. pw. Pierwszych Męczenników Polski, Katedra i Biały Kościół (O. Kapucyni).

Kontakt także poprzez profil na fb - Gorzowska Pielgrzymka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama