Nowy numer 48/2020 Archiwum

Razem dla katedry

84 tysiące 192 złote 64 grosze – co to za kwota? Na ratunek najcenniejszego zabytku Gorzowa Wlkp. Wszystko dzięki koncertom charytatywnym.

Zebrana kwota zostanie przekazana dla parafii katedralnej na odbudowę gorzowskiej świątyni. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w koncertach. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć renowację naszego najcenniejszego zabytku – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Koncerty odbyły się w miniony weekend. – W piątek, 14 lipca na scenie amfiteatru wystąpiła Maryla Rodowicz. Bilety na jej występ kupiło 1 376 osób. Następnego dnia gwiazdą amfiteatru była Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Show obejrzało 2 262 osoby – wyjaśnia Marta Liberkowska, w Wydziału Promocji i Informacji.

Jak podaje Urząd Miasta zysk z biletów został pomniejszony o kwotę podatku VAT, którą Miejskiego Centrum Kultury musi odprowadzić.

Pomoc dla katedry płynie z wielu stron. W niedzielę 16 lipca prezydent Jacek Wójcicki odebrał 10 tys. euro od nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Martina Wilke.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama