Nowy numer 45/2018 Archiwum

Razem dla katedry

84 tysiące 192 złote 64 grosze – co to za kwota? Na ratunek najcenniejszego zabytku Gorzowa Wlkp. Wszystko dzięki koncertom charytatywnym.

Zebrana kwota zostanie przekazana dla parafii katedralnej na odbudowę gorzowskiej świątyni. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w koncertach. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć renowację naszego najcenniejszego zabytku – powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Koncerty odbyły się w miniony weekend. – W piątek, 14 lipca na scenie amfiteatru wystąpiła Maryla Rodowicz. Bilety na jej występ kupiło 1 376 osób. Następnego dnia gwiazdą amfiteatru była Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Show obejrzało 2 262 osoby – wyjaśnia Marta Liberkowska, w Wydziału Promocji i Informacji.

Jak podaje Urząd Miasta zysk z biletów został pomniejszony o kwotę podatku VAT, którą Miejskiego Centrum Kultury musi odprowadzić.

Pomoc dla katedry płynie z wielu stron. W niedzielę 16 lipca prezydent Jacek Wójcicki odebrał 10 tys. euro od nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Martina Wilke.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy