Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zaproszenie do „Przedsionka Raju”

28 lipca w zborze w Letnicy rozpocznie się VI edycja cyklu „Przedsionek Raju”. Do 13 sierpnia w miejscowościach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Wielkopolski odbędzie się 27 koncertów poświęconych muzyce dawnej.

Zainaugurowany w 2012 r. projekt promuje mało znaną muzykę dawną w miejscowościach, w których bywa ona niecodziennym gościem.

– Po raz szósty wyruszamy w drogę, ale nie jest to już podróż zupełnie w nieznane, jak bywało dawniej. Przeciwnie, są miejsca, w których jesteśmy częstymi gośćmi, a w zasadzie czujemy się w nich jak w domu. Artyści, którzy na co dzień występują w najsłynniejszych salach koncertowych świata, nagrywają płyty dla najbardziej znanych wytwórni płytowych, grają i śpiewają w legendarnych teatrach operowych, tęsknią do sytuacji, w których mogą zrobić coś w sposób jak najmniej formalny, wolny od zamieszania związanego z wielkimi wydarzeniami muzycznymi. Potrzebują jak najbliższego kontaktu z publicznością i okazji do refleksji nad sensem tego, co robią i co powinni robić. Marzą też o tym, by w przyjaznym otoczeniu sprawdzać swoje nowe artystyczne pomysły. Nasze koncerty uważają za wymarzone do realizacji tych celów. Nie ma dla nich żadnego znaczenia, że wystąpią w maleńkiej wiosce lub w miasteczku, a nie w wielkiej metropolii. Tego, co znajdą tutaj, nie odnajdą nigdy tam – mówił Cezary Zych, prezes fundacji Canor, pomysłodawca, autor programu i dyrektor cyklu

W ramach tegorocznej edycji „Przedsionka Raju” odbędzie się 27 koncertów w 18 miejscowościach. Na koncertach zaprezentują się wybitni muzycy występujący na prestiżowych scenach całego świata. Repertuar będzie obejmował utwory muzyki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Melomani usłyszą: Jesenkę Balic Zunic z Danii, skrzypaczkę grającą na violoncello da spalla, Corinę Marti ze Szwajcarii, flecistkę i klawesynistkę, Mariannę Henriksson z Finlandii, klawesynistkę, śpiewaka Dorona Schleifera ze Szwajcarii oraz barokowy zespół Kore.

Szczegółowy program VI „Przedsionka Raju” oraz najważniejsze informacje znajdują się na stornie organizatora: www.przedsionekraju.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama