Nowy numer 46/2018 Archiwum

Raban na ulicach

SPE – to przedstawienia teatralne, koncerty muzyki chrześcijańskiej, zabawy dla dzieci, apele jasnogórskie na rynkach miast, przez które przechodzą pielgrzymi.

Młodzież z całej Polski – 200 osób – idzie przez 15 dni na Jasną Górę, głosząc z entuzjazmem i radością wszystkim napotkanym na pielgrzymim szlaku Dobrą Nowinę o miłości Boga i Zbawieniu przez Jezusa Chrystusa.

26. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna wyszła ze Szczańca 31 lipca, mając do pokonania ok. 365 km. Pątnicy są mocno związani z salezjańskim duszpasterstwem, formują się przez cały rok w parafiach i spotykają się 3 razy w roku na wspólnych rekolekcjach i warsztatach. Wszyscy się dobrze znają i z zapałem podejmują pielgrzymkowe i ewangelizacyjne wyzwania. – Jestem salezjańskim wychowankiem i słowa ks. Bosco, żeby być zawsze radosnymi, głęboko wyryły się w moim sercu. Św. Jan Bosko jest dla mnie autorytetem w pracy wychowawczej, wzorem do naśladowania. I właśnie nasza pielgrzymka jest zawsze radosna, młodzież jest uśmiechnięta. Odwaga, moc ducha i radość są istotnymi cechami SPE. To jest moja dziewiąta pielgrzymka, zawsze ważna jest intencja. Mogę przez 15 dni modlić się we wspólnocie w ważnych sprawach. Pielgrzymowanie to również spotkania z przyjaciółmi, ubogacające świadectwa wiary. Tutaj dzieją się cuda i można odnaleźć miłość do Boga, ale nie tylko. Moja siostra spotkała na SPE męża – opowiadał Przemysław Mazurek z Polkowic.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy