Nowy numer 45/2018 Archiwum

Autorytet to nie omnibus

Pedagodzy z całej Polski idą dzielnie na Jasną Górę. Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w drodze” wyruszyła z Zielonej Góry 1 sierpnia po raz 25.

Początek jubileuszowych warsztatów był powrotem do korzeni, na trasie pierwszego etapu pojawili się inicjatorzy, m.in.: ks. Eugeniusz Jankiewicz, Marek Budniak, brat Ryszard Chałupka. Historyczne akcenty okazały się cennym impulsem w kolejnej edycji belferskiego pielgrzymowania do Czarnej Madonny.

Od lat nauczyciele planują wakacyjny wypoczynek z uwzględnieniem dwutygodniowej warsztatowej wędrówki. „Warsztaty w drodze” gromadzą ludzi zatroskanych o kształtowanie dojrzałej osobowości i wiary, chcących swoim wychowankom przekazać to, co najpiękniejsze i najwartościowsze. Bardzo często w modlitewnych intencjach pojawiają się prośby za uczniów. Na jubileuszowej pielgrzymce nie mogło zabraknąć bp. Piotra Turzyńskiego, delegata Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa nauczycieli. Wyjaśnił on, że nauczyciel powinien łowić siecią słowa, będąc już sam nią złowionym. Podczas konferencji na pielgrzymim szlaku zaprzyjaźniony z nauczycielskimi warsztatami prof. Andrzej Urbaniak mówił o głoszeniu przez nauczyciela prawdy, co wcale nie oznacza, że musi być on omnibusem. – Na szczęście. Ale w swojej dziedzinie jednak trzeba być niezłym – dodała Danuta Rogacewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy