Nowy numer 44/2020 Archiwum

Diamenty z korony

Ponad 1000 pielgrzymów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wędrujących przez dwa tygodnie do Królowej Polski dotarło 12 sierpnia do duchowej stolicy Polski.

Zmęczonych pątników przywitał przed wałami klasztoru bp Tadeusz Lityński, wyrażając pielgrzymom wdzięczność całej diecezji. Grupy pielgrzymki głogowskiej, gorzowskiej, zielonogórskiej oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w drodze” przez dar modlitwy i pokuty ofiarowały pielgrzymowanie w ważnych intencjach.

– To już moja 4. pielgrzymka na Jasną Górę. Wędrując, wyrażam swoją gorącą i szczerą miłość do Maryi. Nie wyobrażamy sobie z przyjaciółką Basią, że mogłoby nas tutaj nie być. Maryja obdarza wieloma łaskami i mam do Niej wielkie zaufanie. Po drodze pojawiło się kilka trudnych momentów, ale wchodząc na Jasną Górę, nie pamięta się tego i nie czuje się bólu. Dolegliwości traktowałam jako ofiarę i pokutę, a łzy szczęścia i radość, że widzimy Panią Jasnogórską, są nie do opisania – powiedziała Alina Antosik z Dobiegniewa. Bp Tadeusz Lityński podkreślił, że 12 sierpnia przed ukoronowaną 300 lat temu cudowną ikoną Czarnej Madonny zgromadziła się elita diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pielgrzymi z niedowierzaniem pytali, czy to już koniec wędrówki, dlaczego ten wspaniały czas minął tak szybko? Jednak zakończenie oznacza rozpoczęcie przygotowań do następnej pielgrzymki, chociaż trzeba będzie odpocząć, wyspać się i opatrzyć odciski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama