Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowa siedziba na plus

Bp Tadeusz Lityński poświęcił 23 sierpnia zielonogórską redakcję Radia Plus mieszczącą się na placu Powstańców Wielkopolskich.

- Być może w historii Radia Plus dzisiejszy dzień to "mała" data, ale dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej to ważne wydarzenie. Nowa siedziba redakcji jest usytuowana na najbardziej uczęszczanym trakcie Zielonej Góry - powiedział bp Tadeusz Lityński. Nawiązując do historii, bp Lityński zwrócił uwagę na ogromną wartość słowa. - Również Biblia jest żywym słowem Boga, dlatego propagowanie Dobrej Nowiny odgrywa ważną rolę w ewangelizacji konkretnego środowiska. Radio naturalnie wpisuje się w pielęgnację słowa - mówił.

Spotkanie w nowej siedzibie było kolejnym krokiem we współpracy diecezji z rozgłośnią radiową. Do Zielonej Góry przyjechali: Andrzej Matuszyński, prezes Eurozetu, ks. Paweł Gronowski, prezes Radia Plus Polska, Patrycja Michońska, koordynator stacji lokalnych Radia Plus, Tomasz Biegała, dyrektor ds. rynków lokalnych w spółce Eurozet, oraz dziennikarze oddziałów w Głogowie i Gorzowie Wlkp. W redakcji zielonogórskiej Radia Plus pracują: Łukasz Chybiński, Łukasz Łukaszewski i Karol Maleszka.

- Chciałbym podziękować ks. Tomaszowi Gierasimczykowi, asystentowi i koordynatorowi ds. ewangelizacji, za odnowienie kontaktów między radiem a diecezją, to był bardzo ważny krok. Jesteśmy na drodze rozwoju Radia Plus w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mamy odmłodzony zespół, który rusza do pracy - do tworzenia nowoczesnego i żywego Radia Plus - podkreślił Andrzej Matuszyński.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama