Nowy numer 46/2019 Archiwum

Winobraniowy korowód ze świętym

Modlitwa, muzyka, śpiewy i fajerwerki. Na początek Dni Zielonej Góry ulicami miasta przeszedł Orszak św. Urbana.

Orszak odbył się już po raz siódmy. - Chcemy wypraszać łaski dla miasta za pośrednictwem św. Urbana I naszego patrona. Modlimy się dziś za rządzących i mieszkańców Zielonej Góry - wyjaśnia proboszcz ks. Mirosław Donabidowicz.

- To radosny orszak. Modlitwa jest przeplatana pieśniami bo ten orszak ma nas łączyć. Przychodzą tu nawet niewierzący. Cieszymy się, że jesteśmy razem w tym dniu - dodaje.

W korowodzie nie zabrakło lokalnych winiarzy. - Jestem tu z poczucia obowiązku i ale też z potrzeby serca. Św. Urban to patron Zielonej Góry, ale ten winiarzy. Na co dzień modlimy się za wstawiennictwem św. Urbana I. Uznajemy go też za patrona naszej winnicy - tłumaczy Mariusz Pacholak z Winnicy Cantina w Mozowie.

Po raz kolejny w wieczornym orszaku wzięła udział wiceprezydent miasta. - Wszyscy przyzwyczailiśmy się, że mamy korowód na zakończenie Winobrania, ale musimy pamiętać, że jest też niezwykły orszak św. Urbana rozpoczynający Dni Zielonej Góry - podkreśla Wioletta Haręźlak.

Przypomnijmy, że siedem lat temu papieża Benedykta XVI ogłosił św. Urbana I patronem Zielonej Góry.

Orszak św. Urbana w Zielonej Górze
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama