Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przesłanie jest aktualne

Spotkanie było okazją do podsumowania oaz wakacyjnych, minionego roku formacyjnego i zaplanowania nowego.

Po raz 42. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło–Życie do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. 3 września dzieci, młodzież, dorośli i rodziny z Domowego Kościoła zostali zaproszeni na wspólne dziękczynienie za dar sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który jest założycielem Ruchu Światło–Życie.

Przesłanie ks. Franciszka Blachnickiego wciąż jest aktualne. – On na pewno uczy nas dziś radykalizmu wiary. Wiara, która nie jest przekazywana, niknie, gaśnie i przestaje być wiarą. On uczy, że wiara jest intensywna wtedy, kiedy jest przekazywana i kiedy jest apostolska – tłumaczy ks. Adrian Put, odpowiedzialny za Ruch Światło–Życie w naszej diecezji. – Podczas minionych wakacji w różnych rekolekcjach uczestniczyło ponad 900 osób. Wśród nich była Wanda Nuckowska z Gorzowa Wlkp. – To było dla mnie bardzo duże przeżycie duchowe. Dzięki Ruchowi Światło–Życie odkrywam Boga i Kościół – przyznaje oazowiczka. Po raz pierwszy w pielgrzymce wzięli udział członkowie Ruchu z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej. Pielgrzymkę poprzedził Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii Ruchu Światło–Życie, który rozpoczął się 1 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL