Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest dotacja na remont katedry

Premier Beata Szydło zdecydowała o zwiększeniu budżetu wojewody lubuskiego o kwotę 3 mln 360 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont gorzowskiej świątyni.

Decyzję Premier Beaty Szydło przekazał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską na specjalnie zwołanej konferencji przed katedrą.

- Wtedy kiedy jeszcze wieża płonęła, kiedy nie wiedzieliśmy, jak straż pożarna poradzi sobie z tą pożogą, Pani Premier złożyła wtedy deklarację z której dzisiaj się wywiązujemy - mówiła Elżbieta Rafalska.

Decyzją Premier Beaty Szydło z 7 września 2017 roku został zwiększony budżet wojewody lubuskiego o kwotę 3 360 280,40 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu Kościoła Katedralnego pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Z tej kwoty zostaną również naprawione i poddane renowacji organy, które ucierpiały w skutek akcji gaśniczej.

Przypomnijmy, że do pożaru wieży katedralnej doszło 1 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Prawowierny
    09.09.2017 18:50
    To jest już przegięcie. Nie ma na co wydawać publicznych pieniędzy?! Rozumiem wesprzeć odbudowę jakąś kwotą, ale ponad 3,5 mln zł to całkiem sporo - moim zdaniem za dużo. Mam pytanie co z odszkodowaniem z ubezpieczenia? Chyba, że nie było ubezpieczenia, albo najmniejsze stawki, żeby składka była niska.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL