Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wezwani do głoszenia miłosierdzia

Za nami Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi. Nasi wolontariusze też tam byli.

Wśród tysiąca młodych ludzi z niemal każdego zakątka Polski nie zabrakło także wolontariusz z naszej diecezji, którzy działają w Szkolnych Kołach Caritas i Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas odbył się w tym roku pod hasłem: „Światło – follow it!”. Był to czas dziękczynienia za podejmowane działania charytatywne, formacji duchowej oraz integracji młodych wolontariuszy Caritas. – W sobotę uczestniczyliśmy w grze miejskiej poświęconej życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej, która jest patronką miasta Łodzi. Natomiast wieczorem wzięliśmy udział w wieczorze uwielbienia, które poprowadził Zespół „Mocni w Duchu” w Hali Expo – relacjonuje Dominika Danielak z diecezjalnej Caritas.

Dzień później, 10 września, odbyło się spotkanie na Placu Wolności. Jego uczestnicy wysłuchali świadectw i wzięli udział przemarszu przez miasto z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej, bł. Rafała Chylińskiego i bł. Karoliny Kózkówny. – Przemarsz „Od zabawy do świętości” był okazją do refleksji o szczególnym powołaniu młodych wolontariuszy Caritas, którzy są wezwani do głoszenia Miłosierdzia Bożego światu – tłumaczy Dominika Danielak.

Na zakończenie zjazdu młodzi wolontariusze wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego. W jej trakcie homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, który jest przewodniczącym Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

A na koniec spotkania był posiłek na Placu Katedralnym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama