Nowy numer 42/2019 Archiwum

Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża przejdź do galerii

Po raz piąty odbyła się Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Żołnierz Chrystusa zło dobrem zwycięża”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się najpierw przy kościele we wsi Święty Wojciech. Tam po wspólnej modlitwie, konferencji i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych ruszyli z relikwiami Męczenników Międzyrzeckich do sanktuarium.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Dyczkowskiego. Wcześniej była konferencja i prezentacja musztry paradnej żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Natomiast po liturgii wojskowa grochówka oraz pokaz sprzęt służb mundurowych.

Pielgrzymkę Mężczyzn zorganizował Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze we współpracy z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Każdy kto wziął udział nie żałował poświęconego na modlitwę i refleksje czasu. – Zmierzając ku niewielkiej wsi o intrygującej nazwie Święty Wojciech pragnąłem spotkać właśnie Jezusa. I to właśnie z Nim spotkałem się podczas tegorocznej pielgrzymki. Był to wyjątkowy czas wzrastania, w którym wraz z innymi braćmi z diecezji stawałem się żołnierzem Chrystusa, który jest powołany, aby być Jego świadkiem i mężnie nieść dobro pomimo otaczającej mnie coraz bardziej oziębłej na wiarę rzeczywistości. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że był to czas napełniania odwagą głoszenia Ewangelii. Spotkałem Jezusa i pragnę, by przeze mnie spotkali go inni – podkreśla Michał Gnybek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL