Nowy numer 42/2019 Archiwum

Lubuski najpiękniejszy w Polsce

W Spale od 16 do 17 września odbyły się Prezydenckie Dożynki. W ich trakcie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W trakcie dożynek w Spale rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwycięski wieniec dożynkowy pochodzi ze wsi Nowa Jabłonna w gminie Niegosławice. Konkurs ma kultywować i popularyzować najbardziej wartościowe i kulturowe tradycje regionalne, a także promocja dorobku kulturowego polskiej wsi.

To nie jedyny akcent naszego regionu na Dożynkach Prezydenckich. Na senie w Miasteczku Regionów wystąpił Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Dożynki poprzedziła Msza św. udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Kaplicy Polowej AK w Spale.

Tradycja Dożynek Prezydenckich sięga okresu międzywojennego. Po raz pierwszy starosta dożynek złożył życzenia gospodarzowi, prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu w Spale w 1927 roku, rozpoczynając w ten sposób korowód dożynkowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL