Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przyjechali po podpowiedź Matki

Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców diecezji zielonogórsko- -gorzowskiej odbyła się 24 września w rokitniańskim sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Po raz 29. do Rokitna przyjechali nauczyciele i pedagodzy, którzy są związani ze szkołą i mają w sercu edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. – Za rok planujemy nową formułę pielgrzymki nauczycieli, ale niech to pozostanie niespodzianką – powiedział ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Biblijną konferencję do grona pedagogicznego wygłosił ks. Andrzej Maciejewski z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl. O doświadczeniu na pątniczym szlaku opowiadali pedagogom uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę „Warsztaty w drodze”, którzy od 25 lat wędrują w intencjach nauczycieli i polskiej szkoły. – Cieszymy się, że ogromnie ważne zadanie wychowywania młodego pokolenia powierzacie orędownictwu Matki Bożej Rokitniańskiej. Często trzeba wytłumaczyć uczniom, że jeśli nawet człowiek do czegoś się zmusza, to może z tego narodzić się coś dobrego. Podobnie jak Szymon Cyrenejczyk, przymuszony do pomocy w dźwiganiu krzyża Jezusowi. Jak nauczyć tego młodzież? Matka Boża słucha i na pewno podpowie – mówił do pielgrzymów ks. Piotr Bortnik, kustosz diecezjalnego sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL