Nowy numer 47/2023 Archiwum

Iskra miłosierdzia dla miasta

Kilkadziesiąt osób modliło się 28 września przed figurą Chrystusa Odkupiciela w Zbąszynku. Wszystko w ramach akacji „Koronka na ulicach miast świata!”.

Punktualnie o 15.00 przy ruchliwych ulicach i placach wielu miast Polski odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nie inaczej było w naszej diecezji.

O Boże Miłosierdzie przy figurze Chrystusa Odkupiciela już po raz trzeci wołało kilkadziesiąt osób. W tym roku uczestnicy akcji modlili się szczególnie za kapłanów, o pokój na świecie, za Prezydenta RP i Rząd Polski oraz za nasz kraj, miasta, rodziny i nas samych.

- Kiedyś przeczytałem w gazecie o tej inicjatywie. Powiedziałem o tym parafianom i tak zaczęliśmy. Potrzeba modlitwy o miłosierdzie jest ciągle aktualna - mówi miejscowy proboszcz ks. Jerzy Kordiak.

Przypomnijmy, że akcja została zapoczątkowana przez łódzki zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” i szybko rozpowszechniła się na całą Polskę, a także inne państwa.

Dlaczego wybrano akurat 28 września? To rocznica beatyfikacji księdza Michała Sopoćki czyli spowiednika świętej siostry Faustyny.

Więcej o akcji przeczytasz w papierowym wydaniu "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego" na 8 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy