Nowy numer 42/2019 Archiwum

Iskra miłosierdzia dla miasta

Kilkadziesiąt osób modliło się 28 września przed figurą Chrystusa Odkupiciela w Zbąszynku. Wszystko w ramach akacji „Koronka na ulicach miast świata!”.

Punktualnie o 15.00 przy ruchliwych ulicach i placach wielu miast Polski odmawiano Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nie inaczej było w naszej diecezji.

O Boże Miłosierdzie przy figurze Chrystusa Odkupiciela już po raz trzeci wołało kilkadziesiąt osób. W tym roku uczestnicy akcji modlili się szczególnie za kapłanów, o pokój na świecie, za Prezydenta RP i Rząd Polski oraz za nasz kraj, miasta, rodziny i nas samych.

- Kiedyś przeczytałem w gazecie o tej inicjatywie. Powiedziałem o tym parafianom i tak zaczęliśmy. Potrzeba modlitwy o miłosierdzie jest ciągle aktualna - mówi miejscowy proboszcz ks. Jerzy Kordiak.

Przypomnijmy, że akcja została zapoczątkowana przez łódzki zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” i szybko rozpowszechniła się na całą Polskę, a także inne państwa.

Dlaczego wybrano akurat 28 września? To rocznica beatyfikacji księdza Michała Sopoćki czyli spowiednika świętej siostry Faustyny.

Więcej o akcji przeczytasz w papierowym wydaniu "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego" na 8 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL