Nowy numer 42/2019 Archiwum

Różaniec do Granic - dokąd pojechać?

Na granicach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pięć kościołów stacyjnych jest gotowych na przyjęcie wiernych.

Oficjalna strona organizatorów modlitwy różańcowej dookoła Polski informuje, że w Kostrzynie nad Odrą swój udział zadeklarowało 2252 osoby, w Słubicach - 3457, w Gubinie - 1467, w Łęknicy - 915 i Przewozie - 649.

Oczywiście 7 października w modlitwie mogą wziąć udział chętni niezarejestrowani, chociaż potwierdzenie przyjazdu ułatwi odpowiedzialnym w kościołach stacyjnych sprawną organizację i dowóz osób na granicę.

W Kostrzynie nad Odrą kościołem stacyjnym jest świątynia p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O 10.30 zostanie wygłoszona konferencja, o 11.00 - Msza św., po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Po przerwie na posiłek będzie przejście lub przejazd na granicę, gdzie punktualnie o 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, która potrwa do 16.00.

W Słubicach wierni spotykają się w kościele p.w. Ducha Świętego o 10.30.

Pielgrzymi udający się do Gubina spotkają się o 10.30 w parafii p.w. Trójcy Świętej.

W kościele stacyjnym p.w. św. Barbary w Łęknicy wierni również spotykają się o 10.30. Po Mszy św. i adoracji ok.  13.00 przejdą do wyznaczonych stref modlitwy, znajdujących się w kościele w Łęknicy, przy krzyżu w Bronowicach, na ul. Dworcowej w Nowych Czaplach i na boisku w Przewoźnikach.

Prowadzona przez Księży Misjonarzy Św. Wincentego aʼPaulo parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie będzie kościołem stacyjnym najbardziej wysuniętym na południe diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Początek w Przewozie zaplanowano również o 10.30.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL