Nowy numer 42/2019 Archiwum

Radosne przeżycie wiary

Różaniec do Granic w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zgromadził 14,5 tys. osób.

Dziś w Kurii Biskupiej w Zielonej Górze podsumowano inicjatywę Różaniec do Granic w naszym regionie. Było pięć kościołów stacyjnych: pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie n. Odrą, pw. Ducha Świętego w Słubicach, pw. Trójcy Świętej w Gubinie, pw. św. Barbary w Łęknicy i pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie.

– Według danych nadesłanych przez proboszczów przybyło 14,5 tys. ludzi. Były takie miejsca, jak Słubice, gdzie samych Komunii było wydanych 4,5 tys. w czasie jednej Mszy św. Było to więc wydarzenie absolutnie bez precedensu. Nie tylko w Polsce, ale i w świecie – mówił podczas konferencji prasowej ks. Mariusz Iliaszewicz, koordynator akcji w naszej diecezji.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie służby i wolontariusze, które zaangażowały się w logistyczną organizację – Najpierw chciałbym podziękować samorządowcom z poszczególnych miast i gmin, którzy włączyli się w przygotowanie Różańca do Granic. Następnie chciałbym podziękować policji, straży pożarnej, harcerzom, wolontariuszom. W naszej diecezji było przeszło sto punktów modlitewnych – podkreślił ks. Robert Patro, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Pod wrażeniem inicjatywy są proboszczowie ze stacyjnych parafii. – To było radosne przeżycie wiary. Ludzie cieszyli się, że mogli razem się spotkać i tworzyć wspólnotę – podkreślił ks. Wojciech Skóra, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL