Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wybiegane posiłki dla dzieci

Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 54 tys. złotych dla Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. A to wszystko dzięki bieganiu!

Przypomnijmy, że 16 września na stadionach w całej Polsce odbyła się trzecia edycja charytatywnej organizowanej pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Jeden z nich odbył się w Zielonej Górze. W sumie wszyscy uczestnicy zielonogórskiego biegu w ciągu godziny pokonali aż 2 tys. 177 okrążeń.

Pomysł był prosty. PKO BP Bieg Charytatywny to bieg bez mety. Jedynym ograniczeniem były możliwości i ograniczony czas. Do biegu głównego stanęło 70 sztafet pięcioosobowych, które dokładnie przez godzinę musiały przebiec jak największą liczbę okrążeń, aby pomóc najmłodszym. Ich wysiłek został przeliczony na posiłki dla dzieci w każdym województwie goszczącym wydarzenie.

Pobiegła nawet drużyna diecezjalnej Caritas i to właśnie ta organizacja została wskazana przez miasto jako beneficjent tego przedsięwzięcia. – W diecezji mamy 30 świetlic, które otrzymają wsparcie z tych pieniędzy – wyjaśniał ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnego Caritas. Dofinansowanie zostanie przekazane na dożywianie dzieci i młodzieży ze świetlic prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas na terenie diecezji.

Radości nie kryją same placówki. – To wsparcie pozwoli nam wzbogacić ofertę dla dzieci i młodzież. Głównie koncentrujemy się na pracy z trudnymi rodzinami w których dzieci potrzebują dużego wsparcia  – wyjaśnia Joanna Tchórzewska z Świetlicy „Tęczowa przystań” przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze.

Poza Zieloną Górą, 3. PKO Bieg Charytatywny odbył się również w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama