Nowy numer 42/2019 Archiwum

64 metry i 100 ton

Rusza montaż rusztowania! Rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do remontu wieży gorzowskiej katedry, która ucierpiała w lipcowym pożarze.

Montaż rusztowań zaplanowany jest na ok. 2 tygodnie. Wszystko jest uzależnione od pogody. – Wcześniej otrzymaliśmy rysunki całego obiektu. Wyjątkowo dokładne. Były naniesione piksele czyli obiekt został najpierw zeskanowany, więc proces projektowania był o tyle łatwiejszy i na budowę nie wchodzimy w ciemno – powiedziała Sebastian Błoński, dyrektor zarządzający firmy ARAD w rozmowie z Radiem Plus.

64 metry i 100 ton   Rozładunek rusztowania przy katedrze Kamil Lewera /Radio Plus Firma specjalizuje się w trudnych obiektach architektonicznych. Rusztowanie zostanie ustawione tak, aby dostęp do wieży był z każdej strony. – Ten sprzęt, którym dysponujemy umożliwia wykonanie konstrukcji w ten sposób, że nie opieramy się w ogóle o dach. Zaczynamy od budowy podkonstrukcji na ścianach i powoli wypuszczając element po elemencie pniemy się do góry i do przodu. Idąc z jednej i drugiej strony ściany w pewnym momencie się spotykamy, spinamy i tworzymy coś w rodzaju konstrukcji łukowej mostu, która, jak gdyby, wisi nad dachem – tłumaczył Sebastian Błoński.

Rusztowanie ma mieć wysokość 64 metrów i ważyć 100 ton.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL