Nowy numer 41/2019 Archiwum

S3 coraz dłuższa

Dziś kolejny odcinek drogi ekspresowej został oddany do użytku. Dwoma pasami w każdą stronę, z małym wyjątkiem, pojedziemy z Zielonej Góry do Sulechowa.

Inwestycja ma docelowo połączyć Sulechów z Nową Solą. Dziś oddano do użytku odcinek z Sulechowa do węzła Zielona Góra-Północ. Ten fragment S3 ma 13,4 km długości i posiada dwie jezdnie o szerokości 7 m.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – Jerzy Materna, który przypomniał, że w tej chwili na odcinku 260 km możemy pojechać drogą o dwóch pasach ruchu. – W ciągu następnych dwóch lat ma zostać oddanych do użytku kolejnych 140 km nowej drogi – mówił wiceminister.

Trasa ma zwężenie przy moście na Odrze. Powstał tam już nowy dwupasmowy most, po którym już obecnie jeżdżą kierowcy, ale stary jest w trakcie rozbiórki. W jego miejsce powstanie nowy. Zakończenie prac zaplanowano na 2019 rok. Wtedy kierowcy będą mogli korzystać z dwóch równoległych mostów na Odrze.

Odcinek Sulechów–węzeł Zielona Góra-Północ w liczbach:

  •     roboty ziemne, wykopy – 231,10 tys. m sześc.,
  •     roboty ziemne, nasypy – 452,20 tys. m sześc.,
  •     nawierzchni bitumicznej (w-wa ścieralna) – 244,50 tys. m kw.,
  •     nawierzchni z mieszanki niezwiązanej – 31,1 tys. m kw.,
  •     oznakowania poziomego – 14,00 tys. m kw.,
  •     ogrodzenia drogowego – 25,00 tys. mb,
  •     barier ochronnych – 34,70 tys. mb.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL