Nowy numer 42/2019 Archiwum

Proboszczowie u Matki

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, 21 października, odbyły się diecezjalne obchody Dnia Modlitw o Świętość Kapłanów.

Treści tego spotkania koncentrowały się na posłudze proboszcza i do udziału zostali zaproszeni proboszczowie całej diecezji.

Na spotkanie złożyła się wspólna modlitwa, konferencja i na koniec Msza św. pod bp. Tadeusza Lityńskiego. – Ksiądz zawsze jest odbierany jako ten, który pracuje z ludźmi i dla ludzi. Uruchamia różne inicjatywy, duszpasterskie, a także buduje i remontuje. Ale ten sam ksiądz potrzebuje bliskości z Jezusem i dialogu z Nim, po prostu uświęcenia – powiedział w rozmowie z GN bp Tadeusz Lityński.

Wcześniej konferencję wygłosił ks. Tadeusz Huk – kapłan archidiecezji warszawskiej, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wieloletni ojciec duchowny WSD w Warszawie, jeden z animatorów i organizatorów Szkoły Wychowawców Seminaryjnych. Obecnie jest proboszczem parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym k. Piaseczna i ojciec duchowny kapłanów w archidiecezji warszawskiej.

Przypomnijmy, że Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. – Obchodzi się go w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa czyli piątek po oktawie Bożego Ciała. Poszczególne Kościoły lokalne mogą jednak przenieść obchody tego dnia na inny dogodny termin. W Dniu Modlitw o Świętość Kapłanów biskupi zapraszają swoich księży na czuwania modlitewne połączone z konferencjami duchowymi i innymi praktykami modlitewnymi. Dla wszystkich wiernych dzień jest okazją do modlitwy i podjęcia innych form duchowej troski o kapłanów – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL