Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ksiądz potrzebuje bliskości z Jezusem

Diecezjalne obchody Dnia Modlitw o Świętość Kapłanów odbyły się 21 października w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

Na spotkanie złożyła się wspólna modlitwa, konferencja i na koniec Msza św. pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego. – Ksiądz zawsze jest odbierany jako ten, który pracuje z ludźmi i dla ludzi. Uruchamia różne inicjatywy duszpasterskie, a także buduje i remontuje. Ale ten sam ksiądz potrzebuje bliskości z Jezusem i dialogu z Nim, po prostu uświęcenia – powiedział w rozmowie z GN bp Tadeusz Lityński. Treści tegorocznego spotkania koncentrowały się na posłudze proboszcza i to właśnie proboszczowie z całej diecezji zostali zaproszeni na to spotkanie. – To pierwszorzędne wezwanie dla każdego kapłana, aby mieć bliski kontakt z Panem Jezusem. Aby zapalać innych, sami musimy być ciągle zapalani i dlatego tu jesteśmy – tłumaczy ks. Jerzy Kordiak, proboszcz parafii w Zbąszynku. Gościem specjalnym był ks. Tadeusz Huk, kapłan archidiecezji warszawskiej, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wieloletni ojciec duchowny WSD w Warszawie, jeden z animatorów i organizatorów Szkoły Wychowawców Seminaryjnych. Obecnie jest proboszczem parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym k. Piaseczna i ojcem duchowny kapłanów w archidiecezji warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL