Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Solidarność w obliczu tragedii

Ponad 72 tys. zł przekazała Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz parafie naszej diecezji na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu.

Bp Tadeusz Lityński, na prośbę biskupa pelplińskiego, zaproponował, aby pieniądze zebrane z akcji zostały przekazane do Caritas Diecezji Pelplińskiej. To właśnie ona jest w stałym kontakcie z poszkodowanymi oraz władzami samorządowymi. Pomoc dotyczy m.in. odbudowy domów, mieszkań, budynków edukacyjnych, zakupu wyżywienia, wody, ubrań, środków czystości i higieny.

- W wielu przypadkach ludzie utracili cały dobytek swojego życia. O szczegółach pomocy będziemy informować, gdy tylko otrzymamy informacje zwrotne z Caritas Diecezji Pelplińskiej - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- Bardzo serdecznie dziękujemy naszym diecezjanom, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, nadleśnictwom oraz indywidualnym darczyńcom za tak życzliwe podjęcie tej inicjatywy pomocy i przekazane środki - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL