Nowy numer 49/2020 Archiwum

Solidarność w obliczu tragedii

Ponad 72 tys. zł przekazała Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz parafie naszej diecezji na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu.

Bp Tadeusz Lityński, na prośbę biskupa pelplińskiego, zaproponował, aby pieniądze zebrane z akcji zostały przekazane do Caritas Diecezji Pelplińskiej. To właśnie ona jest w stałym kontakcie z poszkodowanymi oraz władzami samorządowymi. Pomoc dotyczy m.in. odbudowy domów, mieszkań, budynków edukacyjnych, zakupu wyżywienia, wody, ubrań, środków czystości i higieny.

- W wielu przypadkach ludzie utracili cały dobytek swojego życia. O szczegółach pomocy będziemy informować, gdy tylko otrzymamy informacje zwrotne z Caritas Diecezji Pelplińskiej - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- Bardzo serdecznie dziękujemy naszym diecezjanom, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, nadleśnictwom oraz indywidualnym darczyńcom za tak życzliwe podjęcie tej inicjatywy pomocy i przekazane środki - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama