Nowy numer 42/2019 Archiwum

100 tys. Lubuszan bez prądu

Osiem linii wysokiego napięcia uszkodził orkan "Grzegorz" przechodzący przez województwo lubuskie. Sporo pracy mają energetycy i strażacy.

Prawie 100 tysięcy mieszkańców regionu było pozbawionych prądu. Najgorzej było na południu województwa. – Według raportu z godz. 8.00 rano prawie co trzeci odbiorca energii elektrycznej z południowej części województwa lubuskiego był pozbawiony zasilania w energię elektryczną. Najgorsza sytuacja była na obszarze powiatów: nowosolskiego, żagańskiego, żarskiego, a także Krosna Odrzańskiego – wyjaśnia Mieczysław Atłachowicz, rzecznik prasowy z Oddziału Dystrybucji Zielona Góra.

Energetycy już przystąpili do usuwania awarii. – Kolejność napraw jest taka: najpierw linie wysokiego napięcia, potem średniego i dopiero na samym końcu linie niskiego napięcia, czyli te, które zasilają nasze domy i mieszkania – tłumaczy rzecznik prasowy.

Przypomnijmy, że to już drugi raz w tym miesiącu wielu mieszkańców województwa lubuskiego zostało pozbawionych prądu z powodu warunków atmosferycznych. W nocy z 5 na 6 października przeszedł przez lubuskie orkan Ksawery.

Sporo pracy mają także strażacy. Na tę chwilę w województwie lubuskim mieli ponad 150 interwencji. – To były głównie konary zwisające na chodnik, gałęzie na drogach, a także w trzech przypadkach drzewa oparte o budynki mieszkalne. Nie mieliśmy do tej pory zgłoszenia o zerwaniu poszycia dachu – wyjaśnia kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

– Tych interwencji przybywało od godzin porannych, gdy ludzie się budzili i zauważyli szkodę spowodowane przez wiatr – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL