Nowy numer 48/2020 Archiwum

Akcja Znicz trwa

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Policja apeluje o rozwagę na drogach i w rejonach cmentarzy, zarówno do kierowców, jak i pieszych.

Zielonogórscy policjanci prowadzą już Akcję Znicz, która potrwa do 5 listopada. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych. – Prosimy wszystkich o rozwagę, cierpliwość i zdjęcie nogi z gazu. Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych będzie czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych, W pierwszej kolejności należy się stosować do ich poleceń – wyjaśnia podinsp. Małgorzata Stanisławka z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

– Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w rejonie cmentarzy mogą pojawić się nowe oznaczenia i inna organizacja  ruchu – dodaje.

Policja apeluje również do pieszych o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. – Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych, a także stosować się do poleceń policjantów ruchu drogowego. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie – podkreśla podinspektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama