Nowy numer 42/2019 Archiwum

Razem do Jezusa!

– Nie wystarczy być „dobrym katolikiem”, mamy płonąć Duchem Świętym. Alleluja! – mówił z prorockim zapałem
o. James Manjackal.

Hala sportowa od 3 do 5 listopada była wypełniona do ostatniego miejsca. Do Krosna Odrzańskiego na spotkanie z charyzmatycznym kaznodzieją przyjechało 1400 osób z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i z wielu miast, również z zagranicy. Rekolekcje „Szukajcie wpierw królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości” były drugim spotkaniem z o. Jamesem w Krośnie.

– Moją ambicją jest doprowadzić Polskę i Europę do Jezusa – mówił misjonarz miłosierdzia. Indyjski duchowny przekonywał, że Bóg nikogo nie zmusza do przyjęcia zbawienia i nie zawróci nas na siłę z błędnej drogi prowadzącej do piekła, chociaż Bóg ciągle stwarza okazje powrotu. Droga, jaką powinni iść katolicy, jest wąska i stroma, ludzie wiary nie powinni budować duchowych autostrad, gdzie jedzie się szybko i wygodnie. Rekolekcjonista wyraził Bogu wdzięczność za Odnowę Charyzmatyczną, bo w niej istnieje chrzest w Duchu Świętym. Dorośli katolicy mogą dzięki temu zrozumieć sakrament chrztu i odnowić jego łaskę. O. Manjackal zapraszał do rozpalenia na nowo Ducha Świętego obecnego w każdym ochrzczonym. Chrześcijanie mają pragnienie, aby płonąć, ale coś ich ciągle blokuje przed rozpaleniem. Dlatego potrzeba pokuty, modlitwy, prośby o uzdrowienie wewnętrzne, aby w ten sposób uwolnić Ducha Świętego skrępowanego przeszkodami i autentycznie zapłonąć Duchem Świętym. 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL