Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowi stróże prawa

Mamy 15 nowych policjantów. To 2 kobiety i 13 mężczyzn. Dziś złożyli swoje ślubowanie w siedzibie lubuskiej policji, a wkrótce czeka ich szkolenie.

Już niebawem adepci trafią do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie poznają tajniki policyjnej służby, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu.

- Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania w trakcie kursu podstawowego w Szkole Policji, jak i w późniejszej służbie - powiedział insp. Jarosław Janiak, komendant wojewódzki policji w Gorzowie Wlkp. Nowi stróże prawa   Kapelan lubuskiej policji - ks. kanonik Jerzy Piasecki. sierż. szt. Maciej Kimet

W uroczystości wziął udział wojewoda lubuski. - Gratuluję tego wyróżnienia i przebrnięcia przez procedurę rekrutacyjną. Lubuska policja cieszy się dużym zaufaniem społecznym, dlatego nieustannie musicie dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru. Proszę także rodziny o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna, ale i niezwykle trudna - mówił Władysław Dajczak.

W uroczystości wziął udział ks. kanonik Jerzy Piasecki, kapelan lubuskiej policji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL