Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowi stróże prawa

Mamy 15 nowych policjantów. To 2 kobiety i 13 mężczyzn. Dziś złożyli swoje ślubowanie w siedzibie lubuskiej policji, a wkrótce czeka ich szkolenie.

Już niebawem adepci trafią do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie poznają tajniki policyjnej służby, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu.

- Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania w trakcie kursu podstawowego w Szkole Policji, jak i w późniejszej służbie - powiedział insp. Jarosław Janiak, komendant wojewódzki policji w Gorzowie Wlkp. Nowi stróże prawa   Kapelan lubuskiej policji - ks. kanonik Jerzy Piasecki. sierż. szt. Maciej Kimet

W uroczystości wziął udział wojewoda lubuski. - Gratuluję tego wyróżnienia i przebrnięcia przez procedurę rekrutacyjną. Lubuska policja cieszy się dużym zaufaniem społecznym, dlatego nieustannie musicie dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru. Proszę także rodziny o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna, ale i niezwykle trudna - mówił Władysław Dajczak.

W uroczystości wziął udział ks. kanonik Jerzy Piasecki, kapelan lubuskiej policji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama