Nowy numer 42/2019 Archiwum

Młodzi patrioci już działają

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę już za niespełna rok. Dlatego postanowili nie próżnować i przybliżyć swoim rówieśnikom ten temat już teraz.

Kampania internetowa, warsztaty dziennikarskie, debaty patriotyczne - to tylko kilka propozycji kampanii społecznej „Młodzi Patrioci”, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i  „Fundacja dla młodzieży”.

W ogromnym skrócie projekt zakłada różnorakie działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Chcemy też zapoznać młodych ludzi z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Chcemy przybliżyć im ważne wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Oczywiście w przystępny sposób czyli w formie internetowych filmików. A poza tym chcemy zachęcić młodzież do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi - wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz, członek Zarządu KSM.

- Oczywiście we wszystkie inicjatywy angażują się chętnie KSM-owicze, wypełniając swoją dewizę: służyć Bogu i Ojczyźnie - dodaje.

W ramach projektu zaplanowano internetową kampanię społeczną przybliżającą ważne wydarzenia z historii Polski, a także sylwetki młodych patriotów. Będą też warsztaty dziennikarskie, a ponadto debaty i konferencje na uniwersytecie.

Już w najbliższą sobotę 18 listopada w ramach projektu odbędą się bezpłatne warsztaty dziennikarskie pt. „Patriotyczna Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”.
Początek o 10.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim (Budynek A-16, Aula A, al. Wojska Polskiego 69).

Patronat nad projektem objął bp Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko-gorzowski.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL