Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nuty i dźwięki na chwałę Pana

600 osób wzięło udział w XVI Przeglądzie Piosenki Religijnej we Wschowie. Śpiewali dorośli, dzieci i młodzież.

Cecyliada odbył się 18 i 19 listopada Domu Kultury we Wschowie. W muzycznym spotkaniu wzięło udział około 600 osób, w tym 24 zespoły z trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Organizatorom czyli Akcji Katolickiej z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, od pierwszego przeglądu przyświeca jeden cel. – Chcemy poprzez pieśń chwalić Pana Boga. Na naszej scenie robią to uczestnicy od 4 do 100 lat – wyjaśnia Tadeusz Apolinarski, sekretarz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Nuty i dźwięki na chwałę Pana   Przedszkolaki ze Szlichtyngowej Krzysztof Król /Foto Gość „Zaśpiewajcie Panu pieśń nową” – to hasło Cecyliady. – Psalm 96 i inne psalmy zachęcają nas do tego, aby śpiewać Panu Bogu pieśń nową. Każda pieśń religijna staje się nową pieśnią, kiedy człowiek się modli. A przecież kto śpiewa, jak powiedział św. Augustyn, dwa razy się modli – przypomniał proboszcz ks. Dariusz Ludwikowski.

Po raz kolejny na Cecyliadę przyjechała Schola Dobrych Wiadomości z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Zielonej Górze (Drzonków). – Działamy od 10 lat. Występowaliśmy już w kilkunastu przeglądach i konkursach, ale przede wszystkim służmy muzycznie podczas Mszy św. w naszej parafii – wyjaśnia Andrzej Miechowicz. Nuty i dźwięki na chwałę Pana   Schola Dobrych Wiadomości z Zielonej Góry (Drzonków) Krzysztof Król /Foto Gość Co przyciąga do śpiewania w scholi? – Schola dla mnie to rozwój duchowy i możliwość realizacji artystycznej. Myślę, że wszystkich nas to tutaj łączy, od najmłodszego do najstarszego – podkreśla studentka Kasia Pacyga ze Scholi Dobrych Wiadomości. Nuty i dźwięki na chwałę Pana   Zespół "Złoty Wiek" z Głogowa Krzysztof Król /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama