Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zostawiajmy ślad dobra

Biskup Tadeusz Lityński spotkał się 17 listopada z osobami, które na co dzień korzystają ze stołówki Caritas w Zielonej Górze.

Były modlitwa, dobre słowo i czas na rozmowy. W trakcie spotkania pasterz diecezji przywołał postać św. Brata Alberta. – On powiedział, że trzeba być dobrym jak chleb. To myśl, która jest potrzebna każdemu z nas, niezależnie od tego w jakiej jesteśmy sytuacji życiowej – zauważył biskup Lityński. – I chciałbym, abyśmy byli dla siebie dobrzy i zostawiali wszędzie, gdzie jesteśmy, jakiś ślad dobra. Dobre słowo, dar modlitwy, czy jakiś uczynek. Niech to będzie dar dla drugiego człowieka z naszej strony – dodał.

Pomoc ubogim to codzienna służba diecezjalnej Caritas. – Praktycznie każdy nasz dzień jest dniem ubogiego. Ten dzień ma uwrażliwiać nas na to, że ludzie ubodzy nie są marginesem, ale pełnowartościowymi obywatelami. Po prostu życie z różnych przyczyn im się nie poukładało, a my pomagamy im powstać i jesteśmy z nimi – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. Często do stołówki zagląda pan Edward. Nie tylko korzysta z pomocy, ale także pomaga jako wolontariusz. – Jestem złym i grzesznym człowiekiem, a ta pomoc to moja pokuta. W lipcu byłem na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, a w miniony weekend na pielgrzymce autokarowej, też do Matki Bożej. Modlę się o trzeźwość swoją i swojego brata. Nie piję ponad 40 dni – zwierza się pan Edward. Światowy Dzień Chorego to nowa inicjatywa papieża Franciszka. Będzie obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL