Nowy numer 46/2019 Archiwum

Akcja "-2 stopnie" ruszyła

Gdy tylko spada temperatura, wychodzą na patrol z gorącą herbatą i ciepłymi ubraniami, aby namówić bezdomnych do skorzystania z noclegowni.

Akcja to inicjatywa diecezjalnej Caritas, którą podjęła we współpracy z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie, Strażą Miejską i policją gorzowską.

- Działania Caritas na rzecz osób bezdomnych trwają cały rok. Jednak zimą są one bardziej wzmocnione. W mroźne dni wspólnie ze Strażą Miejską jeździmy z gorącą herbatą i ciepłą odzieżą na działki, pustostany czy dworce - wyjaśnia Anita Łukowiak, koordynator Akcji „-2 stopnie”

- Zimowy czas jest szczególnie trudny dla tych osób, dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o przekazywanie ciepłej odzieży, kurtek, rękawiczek, skarpet, butów, ale także śpiworów, koców itp.

Lubuska policja już od początku listopada kontroluje miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Policjanci namawiają do skorzystania z noclegowni, a także skazują miejsca, gdzie można zjeść ciepły posiłek.

Policja prosi o informację o osobach potrzebujących pomocy. Ten telefon może uratować komuś życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama