Nowy numer 15/2020 Archiwum

Gotowi do Adwentu

Wieniec adwentowy już gotowy. Mają go, bo wzięli udział w specjalnych warsztatach. Ale jak się okazuje, każdy da radę! Wystarczą dobre chęci i trochę fantazji.

Warsztaty to pomysł Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze. – Mieliśmy już warsztaty wielkanocne, w trakcie których robiliśmy palmy. A teraz stwierdziliśmy: czemu nie zrobić wieńca adwentowego? Na warsztaty zaprosiliśmy dzieci i rodziców, aby wieniec zagościł w ich domach i przypominał o tym radosnym czasie oczekiwania. Aby ta kolejna zapalona świeczka było takim światełkiem przypominającym, że już Pan Jezus nadchodzi – zauważa Bogna Świdzińska.

Jak zrobić wieniec adwentowy? – Przynieść z lasu trochę igliwia, kupić cztery świeczki i znaleźć jakieś ładne dodatki i w zasadzie mamy już wszystko, co potrzebne. Nic trudnego, każdy da radę. A jak będzie wyglądać, zależy tylko od naszej inwencji twórczej – wyjaśnia Piotr Mucha, florysta z Centrum Ogrodniczego Wilkanowo.

W warsztatach wzięła udział Anna Samosiuk z synem Dominikiem. – Co roku robimy wieniec w domu, a kiedy dostaliśmy informację o warsztatach, to z chęcią tu przyszliśmy. Chcemy w ten sposób podtrzymywać tradycję, aby kiedyś nasz syn przekazywał ją swojej rodzinie. Wieniec przede wszystkim przypomina nam o duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia  – podkreśla pani Anna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama