Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Wspaniała tajemnica życia

Głogowska parafia pw. NMP Królowej Polski gościła 2 grudnia s. dr Elżbietę Woźną USJK, cenionego lekarza ginekologa i endokrynologa oraz specjalistkę w dziedzinie naprotechnologii.

Tematem konferencji prowadzonej przez siostrę urszulankę była szeroko pojęta „Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego”. Prelegentka, zwracając uwagę na złożoność i kompleksowość czynników wpływających na ludzkie zdrowie, szczególnie skupiła się na aspekcie fizjologicznym. Praktykująca lekarka, wskazując na tempo życia i coraz trudniejsze relacje między małżonkami, zasygnalizowała całkowite odwrócenie sytuacji sprzed lat, kiedy naturalne metody planowania poczęcia dotyczyły sytuacji odłożenia poczęcia. Obecnie większość pacjentek zainteresowanych jest tym, jak rozwiązać problem braku potomstwa.

– Obecnie jest taki czas, że większość moich pacjentek odwiedza gabinet, ponieważ nie mają dzieci. Przychodzą po 10 latach starania o dziecko, po kilku zabiegach in vitro. Często wydaje się niektórym kobietom, że jeśli panują nad swoim zdrowiem i starają się o dzieci, to one powinny się pojawić. A dzieci daje Pan Bóg, to jest prawda. Dlaczego jedna para ma dzieci, a druga również zdrowa nie ma dzieci, albo ludzie ciężko chorzy są rodzicami, a zdrowi nie? To jest dla nas nie do końca zrozumiałe – mówiła s. dr Elżbieta Woźna USJK.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL